Naar inhoud

Start OBM Digital Factory pvt (ltd) live!

De Joint Venture OBM Digital Factory is van start gegaan. Naast de bestaande activiteiten vanuit Nederland, bieden we nu ook softwareontwikkeling, mobiele applicaties en webdevelopment aan vanuit Sri Lanka. Een mijlpaal als bedrijf, waarmee we een brug slaan tussen Europa en Sri Lanka. Met deze brug hebben we de mogelijkheid gecreëerd om te voorzien in de behoefte aan kwalitatieve ontwikkelaars in Europa voor zeer concurrerende prijzen en tevens een maatschappelijke functie te vervullen in Sri Lanka.

 

In de vorige blog beschreef ik de weg die we hebben afgelegd om vertrouwen op te bouwen voor het opzetten van een buitenlandse organisatie in Azië. Na de online kennismaking, de waardering die we naar elkaar hebben uitgesproken en de technische kennisuitwisseling, zijn er nog een aantal uitdagingen die opgelost moesten worden. Denk bijvoorbeeld aan de financiële beoordeling van de deelnemende partijen, de juridische contractuele afstemming, de technische beoordeling, de concrete oprichting en de fysieke activiteiten. Allemaal belangrijk om de samenwerking voort te zetten.

5 juni 2023 

Technische beoordeling

Voorafgaand aan de oprichting van de organisatie was het erg belangrijk om de technische kennis te testen. Hiermee hebben we de basis gelegd voor de toekomst. De kennistest leidde tot een technisch project, waarbij de ontwikkelaars zich konden bewijzen. Vanuit Nederland hebben we de business case gebouwd, gedeeld en getest. De business case bestond uit het ontwikkelen van een managementportaal, directieportaal en medewerkersportaal. Het maken van een website, inlogpagina, profiel, financieel dashboard en wachtwoordherstel. De applicatie is ontwikkeld voor Apple en Android. Naast het testen op kwaliteit van de ontwikkeling, hebben we ons gericht op het plannen en opleveren van de gewenste oplossingen. Ons team in Nederland voerde de tests uit en beoordeelde de effecten. De resultaten waren uitstekend, zodat we konden beginnen met de financiële beoordeling, de juridische contractuele afstemming en de concrete bepaling.

Ambities

Naast de positieve technische resultaten is natuurlijk ook de financiële kant een element waarmee we de basis hebben gelegd voor een goede samenwerking. Onze financieel adviseur KPMG heeft vanuit Sri Lanka ondersteuning geboden om in kaart te brengen voor welke uitdagingen het land staat, waar het bedrijfsleven rekening mee moet houden en hoe we financieel op de juiste manier met elkaar om kunnen gaan. Onze juridische partner Kappelhout heeft er in overleg met de juridische partner van Sebsa voor gezorgd dat onze afspraken en ambities in de contracten zijn opgenomen.

De afspraken die we binnen de Joint Venture hebben gemaakt gaan verder dan de primaire ambitie. De primaire ambitie is om bedrijven in Europa te ondersteunen bij de ontwikkeling en migratie van hun digital oplossingen, zodat ze concurrerend zijn en kunnen blijven. We richten ons op innovaties binnen de cloud, bestaande en nieuwe programmeertalen en verdiepen ons in de ontwikkeling van de meest gewaardeerde tech stack.

De secundaire ambitie is om waarde toe te voegen aan Sri Lanka en onze medewerkers. Een sociale ambitie die de kloof tussen Europa en Sri Lanka verkleint. We willen ons richten op duurzaamheid door te investeren in een milieuvriendelijk kantoor door gebruik te maken van nieuwe energiebronnen. Op de lange termijn willen we investeren in onderwijsprojecten, zodat jongeren de kans krijgen om goed en kwalitatief onderwijs te volgen.

Na de tsunami en het einde van de burgerconflicten in 2009 is de situatie ten goede veranderd en hebben veel toeristen kennis kunnen maken met dit prachtige land. De aanslagen tijdens Pasen 2019 hadden echter een zeer negatieve impact. Toeristen lieten Sri Lanka na deze periode links liggen. Een daling van bijna 17% in 2018 en zelfs 77% volgens Macrotrends in 2019. Een economisch rampjaar, gevolgd door twee jaar Corona. Dit heeft de economie een flinke klap gegeven, wat natuurlijk ook de bewoners hard raakt. De oorlog in Oekraïne heeft ook in Sri Lanka gezorgd voor brandstoftekorten en torenhoge energieprijzen. Deze malaise heeft geleid tot een enorme inflatie, een beginsituatie die geen ideaal scenario is voor de toekomst. Met de oprichting van onze joint venture hopen we bij te dragen aan de verbetering van de economie en de samenleving.

Altijd duurzaam online?

Na de oprichting van de Joint Venture openden we in september 2022 met trots ons nieuwe kantoor in Colombo. De thuisbasis voor onze medewerkers. Voor de architectuur en bouw komen alle credits toe aan Sebsa. Voorafgaand aan de bouw van het kantoor hebben zij rekening gehouden met de belangrijke duurzame ambities en continuïteitsvraagstukken. Het nieuwe kantoor is gebouwd met het oog op de toekomst en voorzien van de nieuwste technologie. Er is gebruik gemaakt van zonnepanelen en accupakketten om energieonafhankelijk te kunnen werken. Zelfs tijdens stroomuitval is het kantoor een ideale plek om klanten over de hele wereld van dienst te zijn.

Tijdens de Corona-periode is werken op afstand ook in Sri Lanka standaard geworden voor werknemers. Daarom is er ook rekening gehouden met hybride werken. De energievoorziening die we thuis verzorgen zal de juiste bijdrage moeten leveren om op de gewenste momenten beschikbaar te zijn. In Sri Lanka, met de structurele black-out, is dit een noodzakelijk kwaad. Uiteraard ook tijdens privémomenten.

Een persoonlijke introductie

Meer dan 60 medewerkers zijn nu actief binnen ons kantoor in Colombo. Ondersteuning van de meerderheid van de medewerkers bij de implementatie van de ERP-software IFS en de overgang naar de cloud. Daarnaast werken de medewerkers aan de ontwikkeling van mobiele applicaties (Appstore en Playstore) en diverse platformen. De klanten zijn voornamelijk actief binnen Europa, maar ook bedrijven in Sri Lanka worden geholpen met digital vraagstukken. De werving en begeleiding van medewerkers in Sri Lanka wordt volledig lokaal georganiseerd door het management. Zij vormen de verbinding tussen de medewerkers in Nederland en Sri Lanka en zorgen, met ondersteuning van de virtuele snelweg, voor de juiste aansluiting.

Een fysieke kennismaking is echter wel wenselijk. Voor teambuilding, interesse en natuurlijk voor de juiste samenwerking in de toekomst. En dus gingen we met ons team op bezoek bij ons kantoor in Sri Lanka. Een vlucht van 13 uur, waarin het tijdsverschil van 3,5 uur (en 4,5 uur in de winter) is gerealiseerd. In de volgende blog kun je lezen over onze reis naar Sri Lanka en de kennismaking tussen het team in Nederland en Sri Lanka.

Lees meer

Bereid je voor op 2023!

Het einde van het jaar nadert, dus nieuwe uitdagingen voor het nieuwe jaar dienen zich aan. Een development team opbouwen, uw in-house development team opschalen of op zoek naar een partner om uw mobiele applicatie, software of website te bouwen? Laat uw gegevens achter voor een snelle speeddate en ontdek wat wij voor u kunnen betekenen!